«Брэст» зраўняў лік у паўфінале Кубка Прэзідэнта супраць «Шахцёра»

У Салігорску 27 сакавіка адбыўся другі паядынак паўфінальнай серыі Кубка Прэзідэнта паміж хакеістамі «Шахцёра» і «Брэста», паведамляе БелТА.

Першы матч паміж камандамі праходзіў у панядзелак таксама на пляцоўцы «гарнякоў». Па ходзе трэцяга перыяду брэстчане вялі з лікам 4:2, але затым дазволілі саперніку зраўняць лічбы і ў выніку прайгралі ў авертайме — 4:5. Сёння каманды зноў пайшлі за межы асноўнага часу, праўда, на гэты раз за 60 хвілін было закінута ў чатыры разы менш шайб. У пачатку стартавай трэці «Шахцёр» аказаўся наперадзе дзякуючы Аляксею Сяргееву, на гол якога ў наступным адрэзку адказаў Сяргей Маляўка — абодва гульцы рэалізавалі большасць.

Вынік сустрэчы вырашыўся ўжо на пятай хвіліне авертайму: перамогу «Брэсту» з лікам 2:1 і роўнасць у супрацьстаянні прынёс Валерый Жыгалаў. Далей каманды пераедуць на поўдзень краіны, дзе правядуць яшчэ два матчы 29 і 31 сакавіка. 2 красавіка сапернікі вернуцца ў Салігорск для гульні пад нумарам пяць. У чацвер у Гомелі адбудзецца другі паядынак у паўфінальнай серыі мясцовага клуба супраць жлобінскага «Металурга», пасля першай сустрэчы ў пары лідзіруюць дзейныя чэмпіёны Беларусі.

Прэв’ю: pixabay.com

Пар­ты­зан­скі след у Бе­ла­рус­кай на­сту­паль­най апе­ра­цыі «Баг­ра­ці­ён»

Ба­я­вое ўза­е­ма­дзе­ян­не най­вы­шэй­ша­га ўзроў­ню.

Якой павінна быць ежа для дзяцей: смачнай ці карыснай?

«Дзесяцігоддзі школьнае харчаванне нашых дзяцей будавалася на аснове зборніка рэцэптур».