Хакейная каманда Прэзідэнта перамагла ў матчы аматарскага турніру

Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі атрымала трэцюю перамогу ў XII Рэспубліканскіх спаборніцтвах сярод аматараў, перадае БЕЛТА.

Сёння на лёдзе малой пляцоўкі мінскай "Чыжоўка-Арэны" дружына кіраўніка дзяржавы перайграла хакеістаў Віцебскай вобласці з лікам 15: 4 (2: 1, 8: 1, 5: 2).

У першым перыядзе доўгі час ішла роўная барацьба і сапернікі ніяк не маглі адкрыць лік. Гэта адбылося на зыходзе 10-й хвіліны, калі Аляксандр Лукашэнка дакладна рэалізаваў буліт. Неўзабаве Андрэй Глебаў закінуў другую шайбу ў вароты віцяблян, і тут жа Аляксандр Ідыатулін скараціў разрыў - 2: 1. У другой дваццаціхвілінцы перавага гаспадароў была пераважнай: спачатку Даніэль Корса пасля дакладнай перадачы Аляксандра Лукашэнкі закінуў трэцюю шайбу, пасля гэтага па два разы вызначыліся Яраслаў Чупрыс і Аляксей Цітавец, а па разу - Павел Белы, Максім Слыш і Сцяпан Панамароў - 10: 2. У гасцей шайбу закінуў Дзяніс Тындзюк. У заключнай трэці матчу Павел Белы аформіў свой галявы дубль, дзве шайбы закінуў Андрэй Асташэвіч, па голе ў актыве Дзмітрыя Мялешкі і Уладзіміра Цыплакова. У трэцім перыядзе Аляксандр Лукашэнка тройчы асыставаў партнёрам пры ўзяцці варот. У складзе віцяблян вызначыліся Антон Мядзведзеў і Уладзімір Сініца.

Лепшымі гульцамі паядынку прызнаныя галкіпер пераможцаў Дзмітрый Філіповіч і форвард гасцей Максім Кавальскі.