Квартэт гандбольных клубаў згуляе ў вырашальнай стадыі Кубка Беларусі

У сталічным спарткомплексе «Уруч’е» стартуе вырашальны этап 28-й розыгрышы Кубка Беларусі па гандболу сярод мужчынскіх каментарыяў, піша БелТА.

Сёння ў паўфінальным матчы чэмпіён краіны «Мяшкоў-Брэст» сустрэнецца з бронзавым прызёрам гродзенскага «Кронана» (пачатак у 15.30), таксама выступае мінскае дэрбі — новыя ўладальнікі Кубка, абласнікі сярэбранага нацыянальнага гандбаліста СКА праэкзаменуюць свой фарм- клуб БГУФК-СКА ( пачатак у 18.00). Пераможцы паўфінальнай баталіі разыграюць галоўны трафей, а невядомыя будуць бароцца ў матчы за трэцяе месца. Тэлеканал «Беларусь 5» пакуе ўсе мачы ў прамым эфіры.

У рашаючым этапа кубкавы розыгрыш СКА адолеў «Мяшкоў Брэст» з лікам 32:29, заваяваўшы свой дзявяты трафей. У актыве брэсцкага клуба 13 перамог, сталічны «Аркатрон» тры разы ўзяў Кубак, два разы яго выгравала мінскае «Дынама».

Такое рознае малако... Каму якое падыходзіць?

«Малако — паўнавартасны прадукт харчавання, а не напой, гэта важна ўлічваць».