Хакеісты «Рэйнджэрс» і «Фларыды» згуляюць у фінале Усходняй канферэнцыі НХЛ

У плэй-оф Нацыянальнай хакейнай лігі сезона-2023/24 сталі вядомыя фіналісты Усходняй канферэнцыі, паведамляе БелТА.

Месца ў фінале Кубка Стэнлі разыграюць пераможца рэгулярнага чэмпіянату Нью-Ёрк Рэйнджэрс" і леташні чэмпіён Усходу «Фларыда Пантэрз». Мінулай ноччу «кошкі» ў гасцях праводзілі шосты паядынак у серыі супраць «Бостана». Большую частку гульні на табло гарэлі роўныя лічбы, з-за чаго здавалася, што авертайма не пазбегнуць. Аднак за паўтары хвіліны да фінальнай сірэны густаў Форслінг прынёс «Фларыдзе» перамогу ў матчы (2:1) і ў серыі (4:2).

Хакеісты «Рэйнджэрс» забралі пуцёўку ў фінал канферэнцыі напярэдадні, таксама з вынікам 4:2 у пары выбіўшы з барацьбы «Караліну Харыкейнз». Па ходзе шостага паядынку ньюйоркцы саступалі з лікам 1:3, аднак у трэцім перыядзе закінулі чатыры шайбы запар, не прапусціўшы ніводнай. Супрацьстаянне «рэйнджараў» і «пантэр» стартуе ў ноч на 23 мая на лёдзе «Мэдысан Сквер Гардэн».

Таксама гэтай ноччу вызначыўся першы Фіналіст Заходняй канферэнцыі — ім стаў «Далас», які пакінуў не ў спраў «Каларада». Асноўны час шостага матча серыі скончыўся ўнічыю 1:1, і толькі ў другім авертайме форвард тэхаскіх «зорак» мэт Дзюшэн забяспечыў сваёй камандзе праход далей. Супернікам «Даласа» па фінале Захаду стане пераможца пары «Ванкувер» — «Эдмантан», пакуль у гэтай серыі лідзіруюць «Кэнакс» (3:2).

Прэв’ю: БелТА