Хакеісты мінскага «Дынама» на апошніх секундах вырвалі перамогу ў «Сібіры» у матчы КХЛ

Хакеісты мінскага «Дынама» удала завяршылі чарговую выязную серыю ў рэгулярным чэмпіянаце Кантынентальнай хакейнай лігі, паведамляе БелТА.

Чацвёртым і заключным прыпынкам для падапечных Дзмітрыя Квартальнага стаў Навасібірск, дзе «зуброў» прымала мясцовая «Сібір». Першыя паўгадзіны гульнявога часу прайшлі без закінутых шайбаў, але ў сярэдзіне другой трэці гаспадары актывізаваліся. Фарварду «снегавікоў» Эндзі Андрэйофу хапіла ўсяго пары хвілін, каб двойчы засмуціць галкіпера «Дынама» Аляксея Коласава. Адыграцца мінчанам дапамаглі выдалення ў складзе «сібіракоў»: ужо на чацвёртай секундзе трэцяга перыяду ў большасці «5 на 3» вызначыўся Раман Гарбуноў, а ў наступнай жа атацы лішняга рэалізаваў Віталь Пінчук. Сустрэча няўмольна кацілася да авертайму, але за шэсць секунд да сірэны аб заканчэнні адрэзка шайбу ў браму «Сібіры» увагнаў Аляксандр Волкаў, прынёсшы тым самым валявую перамогу «Дынама» з лікам 3:2.

Такім чынам, у дадзеным гасцявым турнэ наша каманда выбіла роўна палову з магчымых ачкоў — чатыры з васьмі, атрымаўшы дзве вікторыі ў чатырох матчах. Перад двухтыднёвай паўзай на міжнародныя сустрэчы мінчане займаюць восьмае месца ў Заходняй канферэнцыі КХЛ, столькі ж балаў (38) на дадзены момант у сёмай «Северсталі», якая ідзе. Наступны паядынак у рэгулярным чэмпіянаце «зубры» правядуць толькі 19 снежня дома супраць «Віцязя».

Прэв’ю: ХК «Дынама-Мінск»

Здароўе

Падхапіць гепатыт А нескладана. Як засцерагчыся?

Паразмаўлялі з урачом-эпідэміёлагам Мінскага абласнога цэнтра гігіены, эпідэміялогіі і грамадскага здароўя Алінай Емашовай.