Вы тут

ЦВК апублікавала прозвішчы дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў сёмага склікання


ЦВК апублікавала прозвішчы кандыдатаў, якія, па папярэдніх дадзеных, абраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання. Гэтыя звесткі размешчаны на афіцыйным сайце Цэнтрвыбаркама.


У парламент абраныя:

Брэсцкая вобласць:

  • Брэсцкая-Заходняя выбарчая акруга №1 - Леанід Брыч,
  • Брэсцкая-Цэнтральная №2 - Марына Васько,
  • Брэсцкая-Усходняя №3 - Анатоль Дашко,
  • Брэсцкая-Пагранічная №4 - Яўген Зайцаў,
  • Баранавіцкая-Заходняя №5 - Ігар Хлабукін,
  • Баранавіцкая-Усходняя №6 - Павел Папко,
  • Баранавіцкая сельская №7 - Людміла Жалнерчык,
  • Белавежская №8 - Жанна Стаціўка,
  • Пружанская №9 - Аляксандр Ляўчук,
  • Днепра-Бугская №10 - Святлана Барташ,
  • Івацэвіцкая №11 - Наталля Голуб,
  • Кобрынская №12 - Васіль Дземідовіч,
  • Лунінецкая №13 - Анатоль Насеня,
  • Пінская гарадская №14 - Аляксандр Амельянюк,
  • Пінская сельская №15 - Валянціна Бегеба,
  • Столінская №16 - Аляксандр Бабаловіч;

Віцебская вобласць:

  • Віцебская-Горкаўская выбарчая акруга №17 - Віктар Нікалайкін,
  • Віцебская-Чкалаўская №18 - Таццяна Аўтухова,
  • Віцебская-Чыгуначная №19 - Святлана Горваль,
  • Віцебская-Кастрычніцкая №20 - Аляксей Ягораў,
  • Гарадоцкая №21 - Ірына Палякова,
  • Докшыцкая №22 - Уладзімір Андрэйчанка,
  • Лепельская №23 - Ігар Мартынаў,
  • Наваполацкая №24 - Дзяніс Карась,
  • Аршанская гарадская №25 - Іна Крачак,
  • Аршанская-Дняпроўская №26 - Віталь Васюкоў,
  • Полацкая гарадская №27 - Святлана Адзінцова,
  • Полацкая сельская №28 - Мікалай Шаўчук,
  • Пастаўская №29 - Павел Сільчонак,
  • Сенненская №30 - Аляксандр Дубаў;

Гомельская вобласць:

  • Гомельская-Юбілейная выбарчая акруга №31 - Віталь Уткін,
  • Гомельская-Сельмашаўская №32 - Аляксандр Данчанка,
  • Гомельская-Цэнтральная №33 - Андрэй Злотнікаў,
  • Гомельская-Савецкая №34 - Ірына Даўгала,
  • Гомельская-Прамысловая №35 - Аляксандр Машкароў,
  • Гомельская-Навабеліцкая №36 - Вольга Крэч,
  • Гомельская сельская №37 - Ігар Завалей,
  • Буда-Кашалёўская №38 - Мікалай Васількоў,
  • Жыткавіцкая №39 - Ірына Кралевіч,
  • Жлобінская №40 - Ігар Волкаў,
  • Калінкавіцкая №41 - Яўген Адаменка,
  • Мазырская №42 - Валянціна Назаранка,
  • Палеская №43 - Леанід Пісанік,
  • Рэчыцкая №44 - Сяргей Стальмашок,
  • Рагачоўская №45 - Сяргей Краўцоў,
  • Светлагорская №46 - Ігар Таўтын,
  • Хойніцкая №47 - Жанна Чарняўская;

Гродзенская вобласць:

  • Ваўкавыская выбарчая акруга №48 - Павел Паканечны,
  • Гродзенская-Занёманская №49 - Ірына Луканская,
  • Гродзенская-Кастрычніцкая №50 - Алена Патапава,
  • Гродзенская-Цэнтральная №51 - Лілія Кір'як,
  • Гродзенская-Ленінская №52 - Тамара Даўгашэй,
  • Гродзенская сельская №53 - Аляксандр Аутка,
  • Іўеўская №54 - Аляксандр Маркевіч,
  • Лідская №55 - Валерый Міцкевіч,
  • Нёманская №56 - Уладзімір Сіняк,
  • Замкавая №57 - Аляксандр Сонгін,
  • Слонімская №58 - Валянцін Семяняка,
  • Смаргонская №59 - Віктар Свіла,
  • Шчучынская №60 - Павел Міхалюк;

Мінская вобласць:

  • Бярэзінская выбарчая акруга №61 - Ігар Лаўрыненка,
  • Барысаўская гарадская №62 - Аляксандр Шыпула,
  • Барысаўская сельская №63 - Лілія Ананіч,
  • Жодзінская №64 - Валерый Стральчонак,
  • Пухавіцкая №65 - Алег Белаконеў,
  • Капыльская №66 - Людміла Ніжэвіч,
  • Слуцкая №67 - Валянціна Ражанец,
  • Салігорская гарадская №68 - Андрэй Струнеўская,
  • Салігорская сельская №69 - Юлія Мурына,
  • Стаўбцоўская №70 - Іван Мамайка,
  • Дзяржынская №71 - Аляксандр Саракач,
  • Маладзечанская гарадская №72 - Людміла Канановіч,
  • Маладзечанская сельская №73 - Алег Семянчук,
  • Вілейская №74 - Ірына Супрановіч,
  • Лагойская №75 - Пётр Вабішчэвіч,
  • Сеніцкая №76 - Людміла Падлужная,
  • Заслаўская №77 - Валянціна Курсевіч;

Магілёўская вобласць:

  • Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга №78 - Ірына Рынейская,
  • Бабруйская-Першамайская №79 - Вера Шырокая,
  • Бабруйская сельская №80 - Уладзімір Гацко,
  • Быхаўская №81 - Сяргей Сыранкоў,
  • Горацкая №82 - Алена Колеснева,
  • Крычаўская № 83 - Уладзімір Азаранка,
  • Магілёўская-Ленінская №84 - Ігар Марзалюк,
  • Магілёўская-Цэнтральная №85 - Людміла Здорыкава,
  • Магілёўская-Кастрычніцкая №86 - Вольга Петрашова,
  • Магілёўская-Прамысловая №87 - Аляксандр Масяйкоў,
  • Магілёўская сельская №88 - Наталля Тарасенка,
  • Асіповіцкая №89 - Святлана Шутава,
  • Шклоўская №90 - Андрэй Ганчук;

Мінск:

  • Шабаноўская выбарчая акруга №91 - Галіна Лагунова,
  • Аўтазаводская №92 - Аляксандр Гранкоўская,
  • Васняцоўская №93 - Марына Шкроб,
  • Свіслацкая №94 - Валерый Варанецкі,
  • Купалаўская №95 - Таццяна Сайганава,
  • Чкалаўская №96 - Андрэй Савіных,
  • Кастрычніцкая №97 - Сяргей Клішэвіч,
  • Грушаўская №98 - Людміла Макарына-Кібак,
  • Паўднёва-Заходняя №99 - Ігар Камароўскі,
  • Ясенінская №100 - Аксана Гайдук,
  • Каменнагорская №101 - Ганна Старавойтава,
  • Заходняя №102 - Марына Ленчэўская,
  • Пушкінская №103 - Васіль Панасюк,
  • Кальварыйская №104 - Марыя Васілевіч,
  • Старавіленская №105 - Святлана Любецкая,
  • Коласаўская №106 - Сяргей Дзік,
  • Усходняя №107 - Генадзь Давыдзька,
  • Каліноўская №108 - Алег Гайдукевіч,
  • Уручская №109 - Іван Гардзейчык,
  • Партызанская №110 - Тэнгіз Думбадзэ.
Прэв'ю: minsknews.by

Выбар рэдакцыі

Спорт

Малады батутыст Іван Літвіновіч: Я зламаў сківіцу сваім жа каленам

Малады батутыст Іван Літвіновіч: Я зламаў сківіцу сваім жа каленам

Як хлопец з Вілейкі абыгрывае славутых кітайцаў.

Грамадства

Ці можна выхоўваць дзіця ў сацыяльных сетках?

Ці можна выхоўваць дзіця ў сацыяльных сетках?

Анлайн-жыццё падлеткаў усё часцей становіцца прычынай сямейных канфліктаў.

Культура

Глеб Отчык: З прапановамі прыходзіць толькі 5 % мастакоў, а астатнія 95 % кажуць «Дай»

Глеб Отчык: З прапановамі прыходзіць толькі 5 % мастакоў, а астатнія 95 % кажуць «Дай»

Ужо месяц Саюз мастакоў, у які ўваходзіць больш за тысячу сяброў, дзейнічае пад кіраўніцтвам новага старшыні

Грамадства

Качанава: Сустрэчы з працоўнымі калектывамі - гэта магчымасць рэальна ацаніць сітуацыю на месцах

Качанава: Сустрэчы з працоўнымі калектывамі - гэта магчымасць рэальна ацаніць сітуацыю на месцах

Старшыня Савета Рэспублікі Наталля Качанава наведала ААТ «Кандытарская фабрыка «Слодыч».