Вы тут

Выбары ў Савет Рэспублікі адбыліся ў Беларусі


Выбары членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу сёмага склікання адбыліся сёння ў Беларусі, паведамляе БЕЛТА.


Галасаванне па зарэгістраваных ЦВК кандыдатах у сенатары прайшло ў кожнай вобласці і Мінску на пасяджэннях дэпутатаў мясцовых Саветаў базавага ўзроўню, Мінгарсавета.

Мінск:

  1. дырэктар РНПЦ дзіцячай хірургіі Канстанцін Драздоўскі;
  2. галоўны вучоны сакратар Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі Андрэй Іванец;
  3. дырэктар гімназіі нумар 10 Марына Ільіна;
  4. дырэктар Мінскага навукова-практычнага цэнтра хірургіі, транспланталогі і гематалогіі Алег Румо (адзіны з сенатараў мінулага склікання, хто зноў будзе прадстаўляць сталіцу ў верхняй палаце парламента);
  5. начальнік галоўнага ўпраўлення Міністэрства фінансаў па Мінску Таццяна Рунец;
  6. загадчык кафедры дыпламатычнай і консульскай службы факультэта міжнародных адносін БДУ Андрэй Русаковіч;
  7. намеснік дырэктара - кіраўнік Інстытута прававых даследаванняў Нацыянальнага цэнтра заканадаўства і прававых даследаванняў Беларусі Сяргей Сівец;
  8. старшыня Беларускай рэспубліканскай калегіі адвакатаў Віктар Чайчыц.

Брэсцкая вобласць:

  1. галоўны ўрач абласной бальніцы доктар медыцынскіх навук, прафесар Аляксандр Карпіцкі;
  2. дзеючы член Савета Рэспублікі дырэктар ААТ "Птушкафабрыка "Дружба" Баранавіцкага раёна Васіль Маркевіч;
  3. старшыня Столінскага райвыканкама Рыгор Пратасавіцкі;
  4. старшыня абласнога Савета дэпутатаў Юрый Наркевіч;
  5. кіраўнік абласной калегіі адвакатаў Тамара Шатлікава;
  6. старшыня Жабінкаўскага райсавета Анатоль Шалтанюк;
  7. дырэктар ААТ "Парахонск" Валерый Храленка;
  8. загадчыца натарыяльнай канторай Пінска Ірына Сачкоўская.

Віцебская вобласць:

  1. начальнік галоўнага ўпраўлення па ахове здароўя аблвыканкама Юрый Дзяркач;
  2. дырэктар рэгіянальнай тэлерадыёкампаніі "Віцебск" Алена Панцюхова;
  3. рэктар Віцебскага дзяржаўнага медуніверсітэта Анатоль Шчасны;
  4. начальнік галоўнага ўпраўлення гандлю і паслуг аблвыканкама Ірына Ляўковіч;
  5. старшыня Наваполацкага гарвыканкама Дзмітрый Дзямідаў;
  6. дырэктар Полацкага каледжа Віцебскага дзяржуніверсітэта імя П. М. Машэрава Таццяна Полушкіна;
  7. начальнік рэгіянальнай дырэкцыі па Віцебскай вобласці ААТ "Белаграпрамбанк" Алег Жынгель;
  8. генеральны дырэктар камунальнага праектна-рамонтна-будаўнічага ўнітарнага прадпрыемства "Віцебскаблдарбуд" Уладзімір Мацвееў.

Гомельская вобласць:

  1. старшыня Гомельскай абласной арганізацыі Беларускага таварыства Чырвонага Крыжа Ала Смаляк;
  2. генеральны дырэктар РУП "ВА "Беларуснафта" Аляксандр Ляхаў;
  3. мастацкі кіраўнік заслужанага аматарскага калектыву Беларусі народнага цырка імя Валерыя Абеля ДУ "Палац культуры "Касцюкоўка" Таццяна Абель;
  4. загадчык аддзялення мікрахірургіі вока №1 Гомельскай абласной спецыялізаванай клінічнай бальніцы Уладзімір Катовіч;
  5. старшыня абласнога аб'яднання прафсаюзаў ФПБ Аляксей Нявераў;
  6. дырэктар КС УП "Саўгас-камбінат "Зара" Алег Слінько;
  7. галоўны рэдактар ​​газеты "Свабоднае слова" Андрэй Шышкін;
  8. начальнік Гомельскай мытні Фелікс Яшкоў.

Гродзенская вобласць:

  1. першы прарэктар Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта ім. Янкі Купалы Алег Раманаў;
  2. старшыня СВК "Азёры Гродзенскага раёна" Аляксандр Шышко;
  3. намеснік старшыні Гродзенскага аблвыканкама Віктар Лісковіч;
  4. галоўны рэдактар ​​"Лідскай газеты" Кацярына Серафіновіч;
  5. дырэктар Навагрудскага дзяржаўнага сельскагаспадарчага прафесійнага ліцэя Эльвіра Сарока;
  6. рэктар Гродзенскага дзяржаўнага медыцынскага ўніверсітэта Віктар Сняжыцкі;
  7. дырэктар Гродзенскага абласнога драматычнага тэатра Ігар Гедзіч;
  8. намеснік дырэктара па развіцці СТАА "Контэ Спа" Валянцін Байко.

Мінская вобласць:

  1. генеральны дырэктар ААТ "Беларуськалій" Іван Галаваты;
  2. дырэктар Рэспубліканскага навукова-практычнага цэнтра анкалогіі і медыцынскай радыялогіі імя Аляксандрава Алег Суконка;
  3. начальнік галоўнага ўпраўлення юстыцыі Мінаблвыканкама Аляксандр Бачыла;
  4. старшыня Барысаўскага раённага аб'яднання арганізацый прафсаюзаў, якія ўваходзяць у ФПБ, Алена Зяблікава;
  5. дырэктар сярэдняй школы №14 Маладзечна Каліна Капуцкая;
  6. генеральны дырэктар агракамбіната "Дзяржынскі" Уладзімір Лук'янаў;
  7. старшыня Мінаблсавета дэпутатаў Наталля Якубіцкая;
  8. дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу шостага склікання Валерый Гайдукевіч.

Магілёўская вобласць:

  1. старшыня праўлення ААТ АСБ "Беларусбанк" Віктар Ананіч;
  2. дырэктар ААТ "Чырвоны харчавік" Сяргей Анюхоўскі;
  3. першы сакратар ЦК ГА "БРСМ" Дзмітрый Варанюк;
  4. прарэктар па вучэбнай рабоце Магілёўскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя А.А.Куляшова Алег Дзячэнка;
  5. галоўны ўрач Магілёўскай абласной дзіцячай бальніцы Ігар Каско;
  6. начальнік Магілёўскага інстытута МУС Валерый Палішчук;
  7. генеральны дырэктар дзяржаўнага вытворчага аб'яднання па паліву і газіфікацыі "Белпалівагаз" Аляксей Кушнарэнка;
  8. дырэктар унітарнага камунальнага сельскагаспадарчага прадпрыемства "Саўгас "Добраахвотнік" Алег Портнікаў.
Вынікі выбараў ЦВК падвядзе 12 лістапада.

Фота БЕЛТА

Выбар рэдакцыі

Грамадства

Маніторынг медустаноў працягваецца

Маніторынг медустаноў працягваецца

Увесь красавік і май спецыялісты наведвалі абласныя і раённыя бальніцы.

Спорт

ФК «БАТЭ» перамог у фінале Кубка Беларусі па футболе

ФК «БАТЭ» перамог у фінале Кубка Беларусі па футболе

Барысаўчане перагулялі клуб з Брэста.